Speciální dřevěné servírovací prkénko s pryskyřicí - na přání

Novinka

Speciální servírovací prkénko na přání.

Vymyslete si prkénko s úchytkami podle vašeho gusta. Příkladem může být prkénko na obrázku - vyfrézované ohraničení lodi zalité černou pryskyřicí, vyfrézovaná místečka na štamprle a pochutiny, průzračně modré moře, černé kovové úchytky. Vlastní logo.

Prkénko i pryskyřice jsou vhodné pro styk s potravinami.

TIP: Přesný vzhled, prosím, popište do poznámky v objednávce, nebo ještě lépe - s nakreslenou představou či obrázkem mi svůj požadavek sepište do mailu. Pokud si nebudete jistí nebo nebudete vědět, zavolejte, domluvíme se osobně.

Materiál: dřevo akát, pryskyřice, kovové úchytky.

Rozměry: 455 x 255 x 10 mm.

Doba dodání je min 3 týdny.

2 500,00 Kč

Péče o prkénko

Jedná se o servírovací prkénko, proto není dobré na prkénku ani pryskyřici krájet ničím ostrým. Jednak byste poškodili povrch jako takový a jednak byste mohli kousek pryskyřice odštípnout. Prkénko i pryskyřice jsou sice vhodné pro styk s potravinami, takže se nemusíte bát závadnosti, ale určitě byste neradi jedli jakékoliv tvrdé části.

Prkénko je dobré omývat pouze v ruce, nepoužívat myčku. Zároveň část s pryskyřicí umývat jemným hadříkem nebo jemnou částí z houbičky, určitě ne tou hrubou, abyste povrch pryskyřice nepoškrábali.

Prkénko je ošetřené kvalitním olejem, ale při používání a umývání časem ztratí barvu. K obnově barvy dřeva postačí použít olej lisovaný za studena (např. olivový). Trošku kápněte na dřevo a rozprostřete. Pryskyřice takovou péči nepotřebuje.

Větší vlhkost a také teplotní rozdíly mohou prkénku způsobit deformaci, trhliny a zabarvení dřeva, proto jej zbytečně nevystavujte vysokým či nízkým teplotám (lednice je v pořádku, mrazák už ne, letní teploty jsou v pořádku, trouba už ne).

Každá pryskyřice časem může zežloutnout, zvláště pak, pokud je vystavována pravidelně slunečnímu záření. Výsledek není nijak výrazný ani na škodu, takto se chová každá pryskyřice.