Sada 4 kulatých podtácků na servírování - různé barvy

Sada čtyř kulatých ořechových podtácků doplněných epoxidovou pryskyřicí. Vhodné pod sklenice, hrníčky nebo jako designová dekorace. 

Materiál: dřevo ořech, pryskyřice.

Rozměry: ⌀ 95 mm.

Dřevo i pryskyřice jsou vhodné pro styk s potravinami.

Doba dodání do 10 dní.


Zvolte si variantu:

650,00 Kč

Péče o podtácky

Není dobré na dřevu ani pryskyřici krájet ničím ostrým. Jednak byste poškodili povrch jako takový a jednak byste mohli kousek pryskyřice odštípnout. Podtácek i pryskyřice jsou sice vhodné pro styk s potravinami, takže se nemusíte bát závadnosti, ale určitě byste si neradi podtácky nějak poškodili.

Podtácky je dobré omýt pouze v ruce, nepoužívat myčku. Zároveň část s pryskyřicí umývat jemným hadříkem nebo jemnou částí z houbičky, určitě ne hrubou částí, abyste povrch pryskyřice zbytečně nepoškrábali.

Dřevo je ošetřené kvalitním olejem, ale při používání a umývání časem ztratí barvu. K obnově barvy dřeva postačí použít olej lisovaný za studena (např. olivový). Trošku kápněte na dřevo, rozprostřete a nechte vstřebat. Pryskyřice takovou péči nepotřebuje.

Větší vlhkost a také teplotní rozdíly mohou prkénku způsobit deformaci, trhliny a zabarvení dřeva, proto jej zbytečně nevystavujte vysokým či nízkým teplotám.

Každá pryskyřice časem může zežloutnout, zvláště pak, pokud je vystavována slunečnímu záření. Výsledek není nijak výrazný ani na škodu, takto se chová každá pryskyřice.