Dřevěné servírovací prkénko s pryskyřicí s rukojetí

Servírovací prkénko s rukojetí doplněné pryskyřicovým mořem. Vhodné například k servírování tapas, kávy, zákusků nebo sýrů.

Můžete zvolit variantu S GRAVÍROVÁNÍM, v tomto případě pak do poznámky k objednávce napište TEXT pro vylaserování (věnování, jméno, datum, aj. - záleží na Vás). Text bude umístěn místo obvyklého nápisu M.art design na vrchní straně prkénka (nebo dle přání).

Každé prkénko je unikátní kousek, proto se jeho výsledný vzhled může mírně lišit.

Prkénko i pryskyřice jsou vhodné pro styk s potravinami.

Materiál: dřevo akát, pryskyřice.

Rozměry: 350 x 180 x 15 mm.

Doba dodání do 10 dní.

Zvolte si variantu:

Cena od 740,00 Kč

Péče o prkénko

Jedná se o servírovací prkénko, proto není dobré na prkénku ani pryskyřici krájet ničím ostrým. Jednak byste poškodili povrch jako takový a jednak byste mohli kousek pryskyřice odštípnout. Prkénko i pryskyřice jsou sice vhodné pro styk s potravinami, takže se nemusíte bát závadnosti, ale určitě byste neradi jedli jakékoliv tvrdé části.

Prkénko je dobré omývat pouze v ruce, nepoužívat myčku. Zároveň část s pryskyřicí umývat jemným hadříkem nebo jemnou částí z houbičky, určitě ne tou hrubou, abyste povrch pryskyřice nepoškrábali.

Prkénko je ošetřené kvalitním olejem, ale při používání a umývání časem ztratí barvu. K obnově barvy dřeva postačí použít olej lisovaný za studena (např. olivový). Trošku kápněte na dřevo a rozprostřete. Pryskyřice takovou péči nepotřebuje.

Větší vlhkost a také teplotní rozdíly mohou prkénku způsobit deformaci, trhliny a zabarvení dřeva, proto jej zbytečně nevystavujte vysokým či nízkým teplotám (lednice je v pořádku, mrazák už ne, letní teploty jsou v pořádku, trouba už ne).

Každá pryskyřice časem může zežloutnout, zvláště pak, pokud je vystavována pravidelně slunečnímu záření. Výsledek není nijak výrazný ani na škodu, takto se chová každá pryskyřice.