Dřevěné servírovací prkénko s pryskyřicí malé s mořem po obou stranách diagonálně - různé barvy

Servírovací prkénko doplněné pryskyřicovým mořem po obou stranách. Vhodné například k servírování tapas, kávy, zákusků nebo sýrů.

Můžete zvolit variantu S GRAVÍROVÁNÍM, v tomto případě pak do poznámky k objednávce napište TEXT pro vylaserování (věnování, jméno, datum, aj. - záleží na Vás). Text bude umístěn místo obvyklého nápisu M.art design na vrchní straně prkénka.

Každé prkénko je unikátní kousek, proto se jeho výsledný vzhled může mírně lišit.

Prkénko i pryskyřice jsou vhodné pro styk s potravinami.

Materiál: dřevo akát, pryskyřice.

Rozměry: 230 x 150 x 10 mm.

Doba dodání do 10 dní.

Zvolte si variantu:

Cena od 440,00 Kč

Péče o prkénko

Jedná se o servírovací prkénko, proto není dobré na prkénku ani pryskyřici krájet ničím ostrým. Jednak byste poškodili povrch jako takový a jednak byste mohli kousek pryskyřice odštípnout. Prkénko i pryskyřice jsou sice vhodné pro styk s potravinami, takže se nemusíte bát závadnosti, ale určitě byste neradi jedli jakékoliv tvrdé části.

Prkénko je dobré omývat pouze v ruce, nepoužívat myčku. Zároveň část s pryskyřicí umývat jemným hadříkem nebo jemnou částí z houbičky, určitě ne tou hrubou, abyste povrch pryskyřice nepoškrábali.

Prkénko je ošetřené kvalitním olejem, ale při používání a umývání časem ztratí barvu. K obnově barvy dřeva postačí použít olej lisovaný za studena (např. olivový). Trošku kápněte na dřevo a rozprostřete. Pryskyřice takovou péči nepotřebuje.

Větší vlhkost a také teplotní rozdíly mohou prkénku způsobit deformaci, trhliny a zabarvení dřeva, proto jej zbytečně nevystavujte vysokým či nízkým teplotám (lednice je v pořádku, mrazák už ne, letní teploty jsou v pořádku, trouba už ne).

Každá pryskyřice časem může zežloutnout, zvláště pak, pokud je vystavována pravidelně slunečnímu záření. Výsledek není nijak výrazný ani na škodu, takto se chová každá pryskyřice.