Péče o prkénko
Jedná se o servírovací prkénko, proto není dobré na prkénku ani pryskyřici krájet ničím ostrým. Jednak byste poškodili povrch jako takový a jednak byste mohli kousek pryskyřice odštípnout. Prkénko i pryskyřice jsou sice vhodné pro styk s potravinami, takže se nemusíte bát závadnosti, ale určitě byste neradi jedli jakékoliv tvrdé části.
Prkénko je dobré omývat pouze v ruce, nepoužívat myčku. Zároveň část s pryskyřicí umývat jemným hadříkem nebo jemnou částí z houbičky, určitě ne tou hrubou, abyste povrch pryskyřice nepoškrábali.
Prkénko je ošetřené kvalitním olejem, ale při používání a umývání časem ztratí barvu. K obnově barvy dřeva postačí použít olej lisovaný za studena (např. olivový). Trošku kápněte na dřevo a rozprostřete. Pryskyřice takovou péči nepotřebuje.
Větší vlhkost a také teplotní rozdíly mohou prkénku způsobit deformaci, trhliny a zabarvení dřeva, proto jej zbytečně nevystavujte vysokým či nízkým teplotám (lednice je v pořádku, mrazák už ne, letní teploty jsou v pořádku, trouba už ne).
Každá pryskyřice časem může zežloutnout, zvláště pak, pokud je vystavována pravidelně slunečnímu záření. Výsledek není nijak výrazný ani na škodu, takto se chová každá pryskyřice.