Ahoj ještě jednou...

Pamatuju si to jako včera. Byla středa někdy kolem poledne. Krásný sluneční den, venku vše začínalo kvést, ptáčci zpívali. A já seděla na zadku v práci a projížděla si znuděně facebook...

Nikdy dřív jsem na nic podobného neklikla, proto jsem se divila, že mi tam najednou skočilo nějaké video, kde slečna krok po kroku vyráběla nádherný obraz představující pláž s dokonale bílým pískem, s pravými mušlemi, křišťálově modrou vodou a autentickými vlnami. Jsem totální milovník moří a pláží, takže mi po shléhnutí videa snad netrvalo ani vteřinu, než mi v hlavě bliklo: "Tak tohle se chci naučit".

Vím, na první pohled to může působit jako totální kýč - obraz ála pláž?!, ale když to člověk umí, vypadá to fakt krásně a opravdově.

Takže... Během týdne jsem měla nakoupené všechny potřebné věci a s pomocí stovek návodných videí, desítek pročtených článků a ne jednotek nadávek jsem konečně vytvořila něco, čemu by se mohlo říkat pokus o pláž. No, nic moc to nevypadalo, co si budeme. Ale byla to první vlaštovka.

A tak jsem pořád zkoušela a zkoušela a zkoušela.... a stále zkoušela. Pořád to ale nebylo ono. Pryskyřice byla po smíchání moc tekutá, vlny nevypadaly jako vlny, po zatuhnutí byl povrch vlnkatý, ne hladký, jaký by měl být. Prostě jedna bota za druhou... 4 měsíce... 4 měsíce jsem neustále objednávala jiné pryskyřice, pigmenty, podkladové materiály, doplňky. Všechno sdílela na FB a IG, kde sice byl vidět nějaký progres, ale pro mé oko nijak znatelný. Opravdu už jsem se na to chtěla vykašlat. Řekněme si na rovinu, i v největším kliďasovi by se po takové době neúspěšných pokusů projevil nějaký ten cholerik. Chtěla jsem s tím seknout a bohužel se smířit s tím, že prostě nikdy nevyrobím něco tak krásného. Tak si říkám, oukej, ale pro dobrý pocit tomu dám úplně poslední šanci a tak jsem objednala na doporučení jedné slečny, která se tomu jako hobby také věnuje, pryskyřici až z Anglie ... A ejhle... Ne nadarmo se říká - kdo si počká...

První "Pokus o pláž"
První "Pokus o pláž"

Už první výrobek mi přišel úplně dokonalý. Konečně jsem tomu přišla na kloub!! Chytila jsem úplně druhý dech a zase mě to začalo ohromně bavit. Ze začátku jsem se věnovala jen prkénkům, postupně se k tomu přidávaly další výrobky. Co jsem vyrobila, to jsem se snažila dávat na FB a IG, ale spíš jsem vyráběla jen tak, pro sebe, popř. jako dáreček, sem tam jsem něco prodala, abych pokryla náklady, ale vůbec mě nenapadlo se tomu věnovat pořádně. Pak se mi ale začali ozývat známí, kamarádi, kamarádi kamarádů a známých:

"Týjo Marti, to je nádhera, co děláš!"

"Kde jsi přišla na takovej pěknej koníček?"

"Můžu si od tebe nějaký tvůj výrobek koupit?"

"Co všechno vyrábíš?"

No a tak jste tady a právě dočítáte historii mojí dlouhé cesty s pryskyřicí na mém úplně prvním e-shopu. Doufám, že se Vám výrobky budou líbit. Cesta k nim byla dlouhá, takže opravdu každý jednotlivý výrobek je dělaný s láskou a vděkem za to, že jsem to nevzdala před koncem.